علم و تکنولوژی

به جای سیر در فضا، بچه ها گرسنه دنیا را نجات بده!

خبرگزاری خبرنگاران- سناتور آمریکایی به دومین ثروتمند دنیا گفت باید مالیات بیشتری بپردازد تا بچه ها گرسنه دنیا نجات پیدا نمایند.

25 فروردین 1400

آخرین خبرها از واکسن های ایرانی کرونا ، تامین احتیاج داخلی تا شهریور 1400

به گزارش خبرنگاران، مصطفی قانعی، رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره آخرین خبرها از ساخت و کارآزمایی بالینی واکسن های ایرانی کرونا، گفت: خوشبختانه واکسن کرونای بنیاد برکت فاز اول مطالعات بالینی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است و تمام...

20 فروردین 1400

سامانه ارتباط با ایرانیان خارج از کشور در مجلس راه اندازی می شود

خبرگزاری خبرنگاران-مشاور رئیس و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از راه اندازی سامانه ای برای ایرانیان خارج از کشور به منظور تعامل بهتر آنان با قوه مقننه و همچنین ارائه پیشنهادات و نظرات برای ارتقاء عملکرد و ظرفیت حکمرانی مجلس خبر داد.

13 فروردین 1400

ابلاغ مصوبه مقابله با انتشار اخبار جعلی فضای مجازی

به گزارش خبرنگاران، شورای عالی فضای مجازی الزامات پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی مصوب جلسه 68 این شورا در 16 دی ماه 99 را با هدف صیانت از سلامت و امنیت روانی جامعه و کاهش آسیب های مربوطه از طریق معین اقدامات پیشگیرانه...

27 اسفند 1399

آخرین یافته ها درباره کرونای انگلیسی

تعدادی از دانشمندان برجسته دنیا هشدار می دهند که کرونای انگلیسی ویروسی مرگبارتر با قابلیت انتقال بالاست و باید برای مقابله با آن تمهیدات جدی در نظر گرفته گردد.

24 اسفند 1399

جشن تولد روبات سوفیا را ببینید

سوفیا(Sophia) روبات انسان نمایی است که توسط شرکت هنگ کنگی هانسون روباتیک طراحی و توسعه یافته و برای ظاهر و رفتار انسان مانندش مشهور شده است. اخیرا در حساب کاربری این ربات در اینستاگرام فیلم هایی از جشن تولد او منتشر شده است.

22 اسفند 1399

دستیابی به استقلال مالی در دانشگاه شریف با راه اندازی چرخه دانش و ارزش

رئیس دانشگاه شریف گفت: ماموریتی به معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه واگذار شده و قرار است پژوهشکده فناوری های همگرا در حوزه میان رشته ای ها راه اندازی شود.

18 اسفند 1399

کشف سیارات فراخورشیدی با تلسکوپ جدید ناسا

تلسکوپ فضایی نانسی گریس رومن با استفاده از یک اثر گرانشی که ریزهمگرایی گرانشی نامیده می گردد، سیارات دوردست در قلب کهکشان راه شیری را کشف خواهد نمود.

18 اسفند 1399

از رشد فروش پلی استیشن تا کاهش فروش گوشی های سونی در دوران کرونا

سونی نتایج اقتصادی خود را برای دوره اکتبر-دسامبر (مهر /دی) سال 2020 را منتشر نموده است و به نظر می رسد در این دوره زمانی، که شاهد عرضه کنسول جدید پلی استیشن 5 بودیم، 4.5 میلیون فروش لی استیشن ثبت شده است و این در حالی است که در این بازه تاریخی تنها 1 میلیون تلفن...

12 اسفند 1399

راه های درمان بواسیر خارجی با روش های پزشکی و گیاهی

برای درمان بواسیر خارجی روش های مختلفی وجود دارد. اگر فرد مبتلا به بواسیر خفیف باشد، می توان از روش های گیاهی برای درمان آن استفاده کرد. هرچند، در موارد حاد، شاید احتیاج به جراحی وجود داشته باشد. با ما همراه باشید تا با روش های درمان بواسیر...

4 اسفند 1399

سخنگوی LG تعطیلی بخش موبایل این شرکت را تکذیب کرد

با وجود تلاش های LG برای تغییر رویکرد و ارائه محصولات نوآورانه، طی چند سال گذشته بخش موبایل این شرکت سودآور نبوده است. گوشی های LG مورد توجه زیادی قرار نمی گیرند و به همین خاطر کارشناسان زیادی بر این باور هستند که این شرکت باید ساخت گوشی های هوشمند را رها...

27 بهمن 1399

ظروف سنگی از دل کوه تا سر سفره

اگر به مشهد سفر کرده باشید حتما ظروفی رو مشاهده کرده اید که تحت عنوان هرکاره معوف هستند. این ظروف سنگی سوغات مشهد هستند. کار آقای سنگی ساخت این نوع محصولات است. با استفاده از این محصولات سلامتی خودتان رو تضمین می کنید.

25 بهمن 1399

وقوع 11 مرگ زودرس روزانه در تهران به دلیل آلودگی هوا

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به وقوع 11 مرگ زودرس روزانه در تهران به دلیل آلودگی هوا گفت:خسارت هر روز آلودگی هوا در پایتخت 7 میلیون دلار است.

24 بهمن 1399

شمارش معکوس مصرف ذخایر آبی کشور

مسائل مختلفی در حوزه آب قابل بررسی هستند؛ اما از این میان،مدیریت مصرف آب و پرهیز از آلوده کردن منابع آبی، یعنی وارد کردن مستقیم یا غیرمستقیم ضایعات زیانبخش توسط انسان به آن، از جمله مهم ترین مباحث مربوط به چگونگی بهره وری از آن ها است. ...

23 بهمن 1399

بازار داغ چند می گیری جای من امتحان بدی

با شروع امتحانات میان ترم در دانشگاه ها،کسب وکار تقلبهای مجازی و همیاران تقلب بار دیگر رونق گرفته است و به نظر می رسد وزارت علوم باید برای امتحانات پایان ترم تدابیری بیندیشد.

23 بهمن 1399

قرنطینه سلول های سرطانی برای جلوگیری از تغذیه و رشد آن ها

سلول های سرطانی به شدت به مس نیاز دارند تا سریع رشد کنند، محققان نانوذراتی ساختند که می تواند مانع از ورود مس به سلول های سرطانی شود و با این کار سلول سرطانی از بین می رود.

22 بهمن 1399

هشدار قوه قضاییه: پیامک ثبت نام در ثنا جعلی است

تهران (پانا) - مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه هشدار داد پیامک ارسال شده به تلفن همراه شهروندان مبنی بر ثبت نام ثنا و پرداخت هزینه، جعلی و کلاهبرداری است.

20 بهمن 1399

خبرنگاران رفع تصرف اراضی ملی و تخریب واحدهای غیرمجاز در آستارا

آستارا - خبرنگاران - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: 6 هزار متر مربع اراضی ملی از دست متصرفان آزاد و یک خانه مسکونی و یک انبار دامداری غیرمجاز در عرصه های طبیعی، با حکم قضایی تخریب شد.

19 بهمن 1399

تصویب کلیات طرح اصلاح قانون معادن در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون معادن در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.

15 بهمن 1399

قیمت انواع گوشی موبایل با دوربین 13 مگاپیکسل در بازار امروز 28 آذر 99 چقدر است؟

قیمت برخی از انواع گوشی موبایل در بازار به شرح زیر است:

4 بهمن 1399
تعداد: (78)