بغداد اقدام آمریکا در عفو عاملان قتل شهروندان عراقی را محکوم کرد

به گزارش جاذبه های چارگون، وزارت خارجه عراق به اقدام دولت دونالد ترامپ در عفو شرکت آمریکایی بلک واتر که محکوم به کشتار شهروندان عراقی در سال 2007 است، واکنش نشان داد.

بغداد اقدام آمریکا در عفو عاملان قتل شهروندان عراقی را محکوم کرد

به گزارش گروه سیاسی جاذبه های چارگون، وزارت امور خارجه عراق در بیانیه اقدام دولت آمریکا در عفو افراد متهم به قتل را محکوم کرد.

وزارت خارجه عراق امروز چهارشنبه در واکنش به این اقدام دولت آمریکا بیانیه ای صادر کرد و گفت: وزارت خارجه عراق تصمیم رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دونالد ترامپ مبنی بر صدور فرمان عفو شماری از محکومان به قتل 14 شهروند عراقی و زخمی کردن دیگران در حادثه سال 2007 پیگیری کرد؛ حادثه ای که در سطح محافل بین المللی محکوم شده و مخالفت و محکومیت گروه های داخلی عراق را در پی داشت.

در این بیانیه همچنین آمده است: این تصمیم خطرات و پیامدهای جنایت مذکور را مورد توجه قرار نداده و متناسب با پایبندی دولت آمریکا به ارزش های حقوق بشری و عدالت و حاکمیت قانون نبوده و به شکل تأسف باری کرامت قربانیان و احساسات و حقوق نزدیکان آن ها را زیر پا گذاشته است.

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه خود همچنین شرح داد که با دولت آمریکا از طریق کانال های دیپلماسی این مسئله را پیگیر خواهد شد تا از واشنگتن بخواهد درباره این تصمیم خود تجدید نظر کند.

رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز چهارشنبه دستور بخشش 15 نفر از جمله چند نفر نزدیک به حزب جمهوری خواه و 4 نظامی آمریکایی که دلیل کشتار شهروندان غیر نظامی عراقی محکوم شده بودند را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بغداد اقدام آمریکا در عفو عاملان قتل شهروندان عراقی را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغداد اقدام آمریکا در عفو عاملان قتل شهروندان عراقی را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید