بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان

به گزارش جاذبه های چارگون، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از بازگشایی مراکز تاریخی و گردشگری این استان با رعایت دستورهای بهداشتی اطلاع داد.

بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان

به گزارش جاذبه های چارگون به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند امروز آدینه 9 خرداد با اشاره به اینکه فعالیت بناهای تاریخی و مراکز گردشگری استان زنجان از اواخر اسفند سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا، متوقف شده بود، گفت: بناهای تاریخی و میراثی و مراکز گردشگری استان با توجه به مصوبه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا و هماهنگی اجرا شده با وزارت میراث فرهنگی بازگشایی شد.

او با بیان اینکه این مراکز و بناها موظف به رعایت همه دستورهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی کردن محیط با رعایت استانداردها و ضوابط هستند، گفت: در این اماکن باید از تجمع افراد در مقابل باجه های فروش بلیت و در ورودی و داخل بناها بویژه مکان های سربسته جلوگیری گردد.

ارجمند توضیح داد: متناسب با فضای کالبدی در گنبد سلطانیه و اماکن تاریخی و موزه ها در سطح استان، ظرفیتی برای بازدید گردشگران معین شده و بیشتر از این ظرفیت پذیرش نخواهد شد. گردشگران با تجهیزات بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی می توانند از بناهای تاریخی و موزه های زنجان بازدید نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان اظهار داشت: فعالیت هتل ها و مراکز اقامتی زنجان نیز با 50 درصد ظرفیت از سر گرفته شد.

مهم ترین آثار تاریخی و باستانی استان زنجان شامل گنبد باشکوه سلطانیه، بازار زنجان، مجموعه رختشویخانه، مسجد جامع زنجان، مقبره قیدار نبی در خدابنده، آرامگاه احمد زهرنوش و امامزاده زیدالکبیر در ابهر است.

منبع: میراث آریا

به "بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید