تخلفات قدیمی هکر توئیتر افشا شد

به گزارش جاذبه های چارگون، مغز متفکر 17 ساله عامل هک توئیتر که بیش از صدهزار دلار از این طریق به جیب زده بود، پیش از این هم مقدار زیادی بیت کوین سرقت کرده بود.

تخلفات قدیمی هکر توئیتر افشا شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی جاذبه های چارگون به نقل از انگجت، گراهام ایوان کلارک پسر 17 ساله ای که با همکاری دو جوان دیگر حساب های کاربری صدها فرد مشهور را در توئیتر در تاریخ 15 جولای هک کرد، سال قبل هم صدهاهزار دلار پول را در قالب بیت کوین سرقت کرده بود.

وی و همدستانش در سال 2019 پیروز شده بودند از راه دور کنترل گوشی متعلق به گرگ بنت یک سرمایه گذار حوزه فناوری مقیم سیاتل را در دست گرفته و از این طریق 164 بیت کوین متعلق به وی را بدزدند. ارزش این بیت کوین ها در آن زمان بالغ بر 856 هزار دلار بود. امروزه این بیت کوین ها 1.8 میلیون دلار ارزش دارند.

در آوریل گذشته پلیس آمریکا توانست صد بیت کوین از این مجموعه را پس بگیرد و به بنت بازپس دهد. در آن زمان پلیس تصمیم گرفت ایوان کلارک را دستگیر نکند، زیرا او زیر 18 سال سن داشت. اما این نوجوان تنها دو هفته بعد تلاش های خود برای هک کردن توئیتر را آغاز کرد و در نهایت حساب های افرادی مانند بیل گیتس، جو بایدن، الون ماسک و غیره را به کنترل خود درآورد. بنابراین اهمال پلیس در قبال وی اقدامی نادرست بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تخلفات قدیمی هکر توئیتر افشا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلفات قدیمی هکر توئیتر افشا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید